З  30 травня  по 10 червня 2017 року на базі  КУ Сумська ЗОШ №20 м. Суми, Сумської області  було  організовано  роботу літнього мовного табору «Ерудит». Метою роботи було: сформувати належний рівень національної свідомості, достатню життєву компетентність, соціальний розвиток учнів, необхідну комп’ютерну грамотність, уміння опрацьовувати інформацію, володіння англійською мовою, а саме сформувати вміння вільно використовувати здобуті знання для розв’язання практичних завдань, аналізу нестандартних ситуацій.

Робота мовного табору «Ерудит» була зорієнтована на розвиток творчого наближення дітей до оволодіння англійською мовою, вдосконалення навичок активного вживання та розширення отриманих знань з іноземної мови, розвиток мовної обдарованості школярів на підґрунті особистісно-зорієнтованого підходу.

Роботу літнього мовного табору сплановано відповідно до наказів Міністерства освіти і науки України від 29.12.2015 №1379 «Про здійснення заходів щодо організації літніх мовних таборів», листа Міністерства освіти і науки України від 12.05.2016 №1/9-232 «Про підготовку до оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2016 року», наказу Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації від 20.05.2016 № 314-ОД «Про організацію оздоровлення, відпочинку та зайнятості дітей, учнівської та студентської молоді влітку 2016 року», програми «Молодь міста Суми на 2016-2018 роки», рішення виконавчого комітету Сумської міської ради від 17.05.2016 № 250 «Про організацію оздоровлення, відпочинку і зайнятості дітей м. Суми в літній період 2016 року» з метою належної підготовки та проведення оздоровчої літньої  кампанії у 2016 році, наказу управління освіти і науки Сумської міської ради від 24.05.2016 р. № 522 «Про організацію літнього оздоровлення, відпочинку та зайнятості дітей, учнівської молоді у 2016 році , наказу КУ Сумська загальноосвітня школа  І-ІІІ ступенів №20, м. Суми, Сумської області від 23.05.2016 № 55 «Про організацію літнього оздоровлення, відпочинку та зайнятості учнівської молоді у 2016 році», з метою додержання законодавства у сфері оздоровлення та відпочинку дітей, організації належної роботи мовного табору школи у 2016 році.

Мовний табір «Ерудит» працював за 1-ою програмою, тривалістю 10 днів по 3 години кожного дня. Мовна практика з вихованцями проводилась вчителями щодня. Окрім цього з вихованцями табору  працювали два волонтери з Центру європейських ініціатив м. Суми,  проводились екскурсії виховного спрямування  до Сумського художнього музею ім. Н. Онацького та Навчально-наукового інституту фінансів, економіки та менеджменту ім.. О.Балацького (Сумський державний університет). Діти ознайомилися з навчальним закладом, відвідали лекторій та тренінгові заняття на англійській мові, які були організовані та блискуче проведені викладачами інституту.

Заняття були побудовані на нестандартних методиках навчання, що передбачають проведення роботи у малих референтних групах з впровадженням практичної підготовки учнів до виконання творчих завдань. Під час проведення занять використовувалися друковані, аудіо- та відеоматеріали, що відповідають віковим, психологічним та соціокультурним особливостям учнів. Готуючись до занять вчителі використовували інтернет-ресурси, запропоновані МОН України, а саме: www.cambridge.org.ua; www.linguist.ua; www.macmillanenglish.com.ua; www.dinternal.com.ua.
          Учителям вдалося зацікавити вихованців такими формами роботи, як проект, граматичний практикум, майстер-клас, круглий стіл, мовні ігри, вікторина, караоке на англійській мові , презентація, гра-конкурс, поетичний конкурс, створення фото колажів, анкетування, робота з  інтернет - ресурсами.

За відгуками вихованців найбільш вдалими, цікавими, продуктивним  було  знайомство з волонтерами Центру європейських ініціатив м.Суми  Лідією Джезуз ( Португалія) та Джовані Палацці (Італія). Щодо екскурсій, то найбільше  запам’яталися та вразили наших вихованців екскурсія до Навчально-наукового інституту фінансів, економіки та менеджменту ім. О.Балацького (СумДу), де були проведені оглядова екскурсія,  тренінгове заняття , лекторій на англійській мові.