23 лютого 2018 року педагоги школи - Комлик О.В., Тімченко С.О.,      Івакіна А.В. - брали участь у регіональній (не)конференції міжнародного вчительського руху EdCamp «Школа для життя: біоетичні виміри», яка відбувалась на базі Конгрес-Центру СумДУ, за підтримки Міністерства освіти та науки України та ГО «EdCamp Ukraine». Шкільні педагоги, тренери, представники громадських організацій, освітні та технологічні Лабораторії з різних куточків України (Одеса, Київ, Полтава, Дніпро та Сумська область) та міста Мінден (Німеччина) зібрались у місті Суми для обміну педагогічним досвідом, співпраці, обговорення концепції Нової української школи. Безліч цікавої та корисної інформації, спілкування з творчими і креативними освітянами, нові знайомства та приємні зустрічі з друзями.

31 січня 2018 року в школі проведено засідання міського методичного об'єнання класних керівників, на якому освітянська громада класних керівників школи у форматі тренінгу представила свої кращі здобутки з виховання підростаючого покоління з боку сучасності та інновацій.

Ось і завершився ІІ етап Ярмарку педагогічної майстерності атестаційної кампанії 2018 року - презентація авторських прийомів роботи на уроці "Вулик ідей". Членами атестаційної комісії було відзначено нетрадиційний та творчий підхід представлення, універсальність запропонованих прийомів.

05 грудня 2017 року своїми методичними знахідками проведення сучасного уроку літератури радо ділилася учасники Всеукраїнського науково-педагогічного проекту «Філологічний Олімп» на нараді вчителів української мови та літератури, зарубіжної літератури, яку було проведено базі школи. Учасниками проекту від закладу стали учителі зарубіжної літератури – Тімченко С.О. та Івакіна А.В. 

Триває атестаційна кампанія 2018 року, в рамках якої у школі проводиться традиційний захід - Ярмарок педагогічної майстерності. Наразі завершився його перший етап - презентація майстерності на показових уроках, які, за результатами оцінювання членами атестаційної комісії, проведено на належному рівні, що свідчить про відповідність рівня науково-методичної підготовки вчителів вимогам Типового положення про атестацію педагогічних працівників.

23-24.11.2017 року з метою розвитку фахової компетентності вчителі іноземних мов школи відвідали І Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Якісна мовна освіта у сучасному глобалізованому світі: тенденції, виклики, перспективи» (Конгрес-центр СумДУ), в рамках якої відвідали тренінг для вчителів загальноосвітніх шкіл «Особливості підготовки до ЗНО з англійської мови в 2018 році» (розробка тестових завдань для оцінювання аудіювання (Designing Test Tasks for Assessing Listening) та презентацію-семінар від Британської ради в Україні «Використання стандартизованих тестів для оцінювання продуктивних та рецептивних навичок володіння іноземною мовою на прикладі міжнародних екзаменів з англійської мови Aptis та IELTS», під час якої розглядали систему оцінювання чотирьох навичок англійської мови (усне мовлення, письмо, читання та слухання) та перевірки рівня володіння граматикою й словниковим запасом.

22.11.2017 року на базі нашого навчального закладу відбувся обласний семінар для слухачів курсів підвищення кваліфікації «Педагогічна практика вчителів біології, географії та економіки, природознавства, екології» (методист СОІППО Успенська В.М.). Учителі міста та області мали змогу ознайомитися з освітнім простором школи, відвідати показовий урок у 7-А класі «Земноводні: різноманітність, значення, охорона» (Павлова Н.М., учитель вищої кваліфікаційної категорії, заступник директора з НВР) та почерпнути з педагогічного надбання кафедри природничих дисциплін ЗОШ №20 «Досвід викладання біології у контексті актуальних вимог шкільної біологічної освіти» (Шкрябинець І.М., учитель вищої кваліфікаційної категорії, керівник МО вчителів природних дисциплін).  

Освітній івент для вчителів: інтенсив-практикум "Простір освітніх можливостей", який відбувся 11.11.2017 року. Заступник директора з НВР Комлик О.В. та вчитель української мови й зарубіжної літератури Тімченко С.О. разом з організаторами: Центр неперервної освіти для вчителів від ГО «ЄВРОШЛЯХ» обговорювали технології впливу та інструменти роботи на центеніалів (Z), знаходили шляхи для розуміння покоління Z, як цільової аудиторії сучасного вчителя та процесу фасилітації, як світового освітнього тренду, знаходили застосування інструментів фасилітації в освітньому процесі, відкривали ресурси для безкоштовних освітніх подорожей.

10.11.2017 року на базі СЗОШ №20 методистом ІМЦ Тодосійчук В.М. організовано відкрите засідання для вчителів правознавства міста з метою визначення сучасних моделей проведення уроків правознавства в процесі реалізації Концепції «Нова українська школа» на прикладі практичного заняття «Обставини, що включають шкідливість (суспільну небезпеку) діяння», проведеного творчим вчителем правознавства Фонталіною І.В. (І кваліфікаційна категорія).

01.11.2017 р. - час проведений з користю. Педагоги закладу Тімченко С.О., Комлик О.В. та Сема В.М. набували досвіду по залученню грантових коштів, пізнавали особливості участі у міжнародних проектах під час семінару «Сучасні технології в навчанні» #СумДУ

Підвищуємо професійну компетентність в рамках Міжнародного фестивалю освітніх технологій «Перспектива-Суми 2018». 

Працюємо над реалізацією довготривалого загальношкільного методичного проекту. В рамках проведення воркшопу обговорили конкурентноспроможність учасників навчально-виховного процесу як умову успішного функціонування сучасного закладу освіти, а також пройшли психологічне діагностування з питання готовності до інноваційної діяльності (20.03.2017року). 

Весняні канікули, 2017 з користю для власного професійного зростання в рамках тренінгів засновника Центру нової освіти, автора інноваційних навчальних програм Івана Іванова. Вивчали сучасні тренди в освіті та розглядали тенденції розвитку компетенцій XXI століття для успішного життя.