Любиш читати? Тоді це для тебе!

Ліна Костенко -  українська письменниця-шістдесятниця, поетеса.

 

  • Почесний професор Національного університету «Києво-Могилянська академія».
  • Почесний доктор Львівського національного університету.
  • Почесний доктор Чернівецького національного університету (2002).
  • Лауреат Державної премії ім. Тараса Шевченка (1987, за роман «Маруся Чурай» і збірку «Неповторність»)
  • Лауреат Міжнародної літературно-мистецької премії ім. О.Теліги (2000).
  • Нагороджена Почесною відзнакою Президента України (1992) і Орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня (березень 2000).
  • Відмовилась від звання Героя України, відповівши: «Політичної біжутерії не ношу!»
  • Відзнака «Золотий письменник України», 2012.
  • В листопаді 2013 року УГКЦ нагородила Ліну Костенко, Редлиха Шимона та Зеновію Кушпету третьою щорічною відзнакою імені блаженного священномученика Омеляна Ковча.
Ліна Костенко
Берестечко.docx
Microsoft Word Document 141.7 KB

Мирослав Дочинець - це український письменник та журналіст. Член Асоціації українських письменників (з 2003 року). Друкуватися почав з шостого класу в дитячих виданнях. Був переможцем конкурсів юних літераторів. 

Отримав національну премію України імені Тараса Шевченка 2014 року — за романи «Криничар. Діяріюш найбагатшого чоловіка Мукачівської домінії» та «Горянин. Води Господніх русел»

2004 — лауреат Міжнародної літературної премії «Карпатська корона».

2012 — відзнака «Золотий письменник України».

Мирослав Дочинець
лауреат премії Т.Г. Шевченка
Криничар.pdf
Adobe Acrobat Document 5.7 MB

Любко Дереш — один із найвідоміших сучасних українських авторів. Головні герої його творів — підлітки та цікаві історії з їхнього життя. Автор намагається правдиво показати життя героїв, тому у творах використовує розповсюджений сучасний сленг. У деяких уривках сюжет містить містичні елементи і враження підлітків. 

Його твори перекладені кількома європейськими мовами (німецька, польська, італійська, сербська тощо); роман «Культ» був представлений на Лейпцизькому книжковому ярмарку 2005 року. У 2009 році роман Дереша «Культ» видано французькою у видавництві «Сток».

Роман «Голова Якова» (підзаголовок — «Як стати Богом і не заплакати»), над яким Дереш працював майже п’ять років, вийшов у лютому 2012 р. у видавництві «Клуб сімейного дозвілля».

Любко Дереш
Lyubko_Deresh_Golova_Yakova.pdf
Adobe Acrobat Document 4.2 MB
Любко Дереш
Lyubko_Deresh_Kult.pdf
Adobe Acrobat Document 631.4 KB

 Ірен Роздобудько - українська журналістка, письменниця, поетеса.  Лауреат (2000, 2001) та переможець (2005) літературних конкурсів «Коронація слова»;

Спеціальна відзнака конкурсу «Коронація слова 2011» у номінації «Кіносценарії» за «Садок Вишневий…» (разом із Олесем Саніном). Відзнака «Золотий письменник України», 2012

"Якщо твір цікавий, якщо він не плаский і відповідає на твої запитання, чимось дивує, узагальнює якісь важливі для всіх речі — навіть та людина, якій важко читати українською, прочитає його. Це я випробувала на багатьох людях, які умовляли мене писати російською, а потім зі здивуванням казали, що «читається легко".

Ірен Роздобудько
Iren_Rozdobudko_-_Gudzik.pdf
Adobe Acrobat Document 785.6 KB

Люко Дашвар - українська письменниця, сценарист, журналіст. Лауреат літературної премії Коронація слова: у 2007 році роман «Село не люди» здобув ІІ премію та премію «Дебюту року» від книжкового порталу «Друг Читача», у 2008 за «Молоко з кров'ю» (або «Примха») стала дипломантом конкурсу, а2009-го її роман «Рай. Центр» отримав диплом «Вибір видавців».

Люко Дашвар (Ірина Чернова)
Биті є. Том 1. Макар.pdf
Adobe Acrobat Document 794.8 KB
Биті є. Том 2. Макс.pdf
Adobe Acrobat Document 875.3 KB
Биті є. Том 3. Гоцик.pdf
Adobe Acrobat Document 5.1 MB

Марія Матіос - українська письменниця(поет, прозаїк, публіцист). Народний депутат України VII, VIII скликання. Лауреат Національна премія України імені Тараса Шевченка (2005). Заслужений працівник культури України (2008).

Почесний громадянин міста Чернівців (2008).

З часу виходу роману «Солодка Даруся» (2004) книжка витримала 6 видань загальним накладом понад 200 тисяч.

Книга «Солодка Даруся» визнана найкращою книгою першого 15-річчя Незалежності, яка найбільше вплинула на українців.

За результатами соціологічних досліджень Марія Матіос незмінно входить до п'ятірки сучасних письменників, яких читають і знають в Україні.

Входить до сотні найбільш впливових жінок України.

Марія Матіос
Щоденник страченої.pdf
Adobe Acrobat Document 787.5 KB
Марія Матіос
Солодка Даруся Матіос.docx
Microsoft Word Document 202.0 KB

Оксана Забужко - українська поетеса, письменниця, літературознавець,публіцист. У своїй творчості приділяє багато уваги усвідомленню української ідентичност. У 1985 році вийшов перший збірник віршів Забужко «Травневий іній». Оксана Забужко — член Асоціації українських письменників. У серпні 2006 року журнал «Кореспондент» включив Забужко в число учасників рейтингу ТОП-100 «Найвпливовіших людей в Україні», до цього в червні книга письменниці «Let my people go» очолила список «Найкраща українська книга», ставши вибором читачів Кореспондента № 1.

Оксана Забужко
Сестро, сестро.rtf
Text Document 168.2 KB

Олесь Ульяненко  - український письменник, наймолодший лауреат тмалої Шевченківської премії. Отримав її 1997 р. у 35-річному віці за роман «Сталінка». Лауреат премій журналів «Сучасність», «Благовіст» та «Кур'єр Кривбасу».

Олесь Ульяненко
Сталінка.docx
Microsoft Word Document 167.0 KB

Слідкуйте за оновленнями!

Write a comment

Comments: 0